Začátky podle Doda:

Nápad

Kde vzniknul nápad založit kapelu? To už si nevzpomínám. Podle mě to začalo první rok na Vysoké škole, když jsem se přistěhoval ke Stěpovi (tehdy ještě Štěpánovi) na kolej. Musím říct, že to byl docela dobrý tah, protože na Strahově byl veget a bylo konečně s kým chodiut na pivo. A pokud jde o kapelu, první nápad padnul nespíš v hospodě Na Hřebenkách, protože tam jsme chodili nejčastěji. I když je to docela dobře mohlo být v Břevnově na hřišti. Myslím, že Na Hřebenkách vzniknul i název. Tak dlouho jsme přemýšleli a nic a pak najednou po pár pivech.... Drsná stěna...? proč ne! (možná se někdo odřel cestou na záchod, ale to jsou jen spekulace). Dlouho to byl jen nápad. Prohlašovali jsme se za "virtuální" - NE VIRTUÓZNÍ ! - kapelu a skládali jsme texty do šuplíku a přijímali další členy. Když došlo k věci tak se objevil jenom zlomek textů a jeden z původně přijatých členů. Ten rozhodující okamžik přišel 9.?listopadu 2000.

Nástroje

Tehdy jsme byli v Horažďovicích na víkendu a v sobotu večer jsme vyrazili do Čepic na zábavu. Hrála tam Odyssea. Při pivní debatě došlo i na Drsnou stěnu a kamarád Honza prohlásil, že stejně nikdy hrát nebudeme. Slovo dalo slovo a tak jsme se s Honzou vsadili o jedno pivo, že do Vánoc (2000) koupím nástroj a stačím nacvičit aspoň jednu písničku. Štěpán se přidal a tak jsme během listopadu koupili kytáry. a jedno kombo. Všem, kteří tvrdili že budou hrát s námi jsme dali vědět, že konečně rozjíždíme kapelu se vším všudy, ale najednou si to všichni členové virtuální kapely rozmysleli a doopravdy nikdo hrát nechtěl. Až na bubeníka Ondru nadále jen Olega KOSMOSE.
Tak se počet lidí v kapele snížil z 5 na 3. V prosinci jsme zkoušeli u nás doma v mém pokoji a sháněli po kamarádech bicí pro Olega. Nakonec se podařilo a my asi tři dni před Vánočními svátky místo šůrování a nákupů dárků jeli až do Nymburka pro celkem jeté, ale zato levné bicí Amati, které nám sehnal náš zvukař Pavel za což mu jsme vděční. Byla to cesta dost děsná (tma a mlha), ale přesto jsme nakonec bubny přivezli do Plzně. Bohužel Oleg měl dost velké problémy doma, protože jeho rodiče (hlavně maminka) se nějak nechtěli smířit s tím, že by měli syna bubeníka. Myslím, že Oleg měl sice hezký vánoční dárek, ale místo vánoční atmosféry měl doma celkem dusno. Bicí si musel odvézt do práce, protože doma nesměl nejen trénovat, ale ani mluvit o bubnu nebo jiném hudebním nástroji. Pak si to musel doma žehlit celé svátky, a nejel s námi ani na silvestrovský čundr na Javorník, aby doma maminka nebyla sama. Hlavní však bylo, že už máme každý svůj nástroj a tak jsme na první (a poslední v minulém století) zkoušce 30.12.2000 opravdu začali.

Další a čerstvější zprávy a drby se dočtete v Dalších dějinách Drsné stěny případně v Novinkách

Zpět na hlavní stránku

Graphic by Mic comp.